Intézmény Fenntartója

ESZTERGOMI TANKERÜLETI KÖZPONT

2500 Esztergom Széchenyi tér 6.

képviseli: Muszela Szabolcs

Tel.:+36 33 795 227

email.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web.:https://kk.gov.hu/esztergom

A tankerület/iskola adószáma:

15839156-2-11

 

Krókusz Project

Magyar Falu Program

Határtalanul

Iskolánk sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alap Határtalanul programja keretében egy 5 napos Erdélyi kirándulásra. Minden 7. osztályos tanulónak lehetősége nyílik egy tartalmas programon részt venni, 2023. május. 8-től 13-ig. Együtt utazunk Piliscsév és Leányvár iskoláinak tanulóival, 35 diák és 5 pedagógus.

Programunk:

1. nap: Kalotaszentkirály népművészete, kalotaszegi mulatság.

2. nap: Kürtőskalács sütés, lovaskocsizás, kalandok a Varjúvárnál a Turul Hagyományőrzőkkel, majd utazás a mezőségi Székre.

3. nap: látogatás a “Hollandnál”, a széki templom, Rúzsa Sándor sírja és örmény templom.

Szamosújváron, a Kallós Múzeum Válaszúton, a Bánffy-kastély Bonchidán.

4. nap: Tordai sóbánya, Tordai-hasadék, Torockó.

5. nap: Kolozsvári városnézés, hazautazás.

Együttműködő partnerünk a Csillagösvény Utazási Iroda, a program címe: Ősöktől örökölt kincsestárak: Kalotaszeg és Mezőség.

Budapesti Fesztivál Zenekar

 Iskolánk negyedik osztályos tanulói január hónapban két alkalommal látták vendégül a  Kesztölci Kiserdei Óvoda nagycsoportos gyermekeit. 

Január 25-én az óvodások megismerkedhettek az iskola épületével, bepillantást nyerhettek a tanítási óra menetébe. Aktívan bekapcsolódtak a mozgásos tevékenységekbe,  csoportmunkákba, játékos feladatokba. Minden gyermek nagyon lelkes volt, örömmel vettek  részt a tanórán folyó munkában.

Január 31-én délután kézműves foglalkozás keretében látogattak el hozzánk ismét, ekkor már  szüleikkel együtt. Jó hangulatú, vidám délutánnak lehettünk részesei. Sok nagyszerű alkotás  született, gyerekek és szüleik szép élményekkel térhettek haza.

 Nagyné Nebehaj Beáta  leendő első osztályos tanító néni