Intézmény Fentartója

ESZTERGOMI TANKERÜLETI KÖZPONT

2500 Esztergom Széchenyi tér 6.

képviseli: Muszala Szabolcs

Tel.:+36 33 795 227

email.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web.:https://kk.gov.hu/esztergom

A tankerület/iskola adószáma:

15839156-2-11

 

Krókusz Project

Magyar Falu Program

Határtalanul

Iskolánk sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alap Határtalanul programja keretében egy 5 napos Erdélyi kirándulásra. Minden 7. osztályos tanulónak lehetősége nyílik egy tartalmas programon részt venni, 2023. május. 8-től 13-ig. Együtt utazunk Piliscsév és Leányvár iskoláinak tanulóival, 35 diák és 5 pedagógus.

Programunk:

1. nap: Kalotaszentkirály népművészete, kalotaszegi mulatság.

2. nap: Kürtőskalács sütés, lovaskocsizás, kalandok a Varjúvárnál a Turul Hagyományőrzőkkel, majd utazás a mezőségi Székre.

3. nap: látogatás a “Hollandnál”, a széki templom, Rúzsa Sándor sírja és örmény templom.

Szamosújváron, a Kallós Múzeum Válaszúton, a Bánffy-kastély Bonchidán.

4. nap: Tordai sóbánya, Tordai-hasadék, Torockó.

5. nap: Kolozsvári városnézés, hazautazás.

Együttműködő partnerünk a Csillagösvény Utazási Iroda, a program címe: Ősöktől örökölt kincsestárak: Kalotaszeg és Mezőség.

Budapesti Fesztivál Zenekar

Versenyeredmények (2018/2019 tanév) - Akikre büszkék vagyunk:

 

 

Szlovák megyei szavalóverseny - Tardos:

II. helyezett    Pauler Júlia 2.o. tanuló

 

A helyi történelem vetélkedő - csapatverseny, eredményei: 

1. helyezett (Árpád-ház): Erdélyi Ákos, Héjja Marcell, Kara Dominik, Wochauer Tamás

2. helyezett (Normandiaiak): Bedő Norbert, Már Kornél, Sőrés Milán, Szatmári Alex

3. helyezett (Márciusi ifjak): Bugyi Bálint, Fekete Ákos, Gaál Bence, Ékesi Antal

 

Megyei történelmi verseny - csapatverseny:

III. helyezést értek el:            Kitzing Evelin, Mezei Virág, Vágó Kata

 

Megyei Bendegúz verseny – Matematika:

I.                   helyezést ért el:    Gaál Bence       /         Országos versenyen XX. helyezett lett

 

Eötvös-napi verseny:

            Matematika                III. helyezést ért el     Szlovák Mihály

 

Honvédelmi Akadályverseny - csapatverseny:

            Különdíjban részesült:           Vágó Kata Doroti és Kitzing Evelin

            A legjobb páros:                     Szatmári Alex és Sőrés Milán

 

Házi topográfiai verseny (8.o.):

I. helyezett:     Mezei Virág

II. helyezett:   Szlovák Mihály

III. helyezett: Kain Patrícia

 

Magyar Kultúra Napja – Alsós házi szavalóverseny:

1.-2. osztály:                                                              3.-4. osztály:

I. helyezett: Huszár Boróka                                      I. helyezett: Tóth Boglárka

II. helyezett: Pauler Júlia                                           II. helyezett: Kardos Boglárka

III. helyezett: Balázs Dániel                                     III. helyezett: Kovács Liliána

különdíj: Nemesi Flóra Léna                                     különdíj: Gaál Anna

 

Dorog – Városi Könyvtár – Húsvéti szavalóverseny

            III. helyezést ért el: Tóth Boglárka

 

TEKI TOTÓ – levelezős verseny:

Országos I. helyezést ért el:   Szivek Júlia 1.o. -matematika-

 

Kézműves verseny:

 

Különdíjban részesült:           Kitzing Evelin

 

1.-2.osztály:                                                   3-5.osztály:


I. helyezett: Huszár Dorottya

I. helyezett: Huszár Boróka

II. helyezett: Nógrádi Aisa

III. helyezett: Carey Nóra

III. helyezett: Nemesi Flóra

I. helyezett: Kardos Boglárka

II. helyezett: Tóth Boglárka

III. helyezett: Somogyi Lilla

III. helyezett: Szivek Máté


 

 

Természetvédelmi fotóverseny:

 

I. helyezett: Erdélyi Ákos

II. helyezett: Benyovszky Eszter

III. helyezett: Kutasi Júlia és Kutasi Zsófia