Intézmény Fentartója

ESZTERGOMI TANKERÜLETI KÖZPONT

2500 Esztergom Széchenyi tér 6.

képviseli: Muszala Szabolcs

Tel.:+36 33 795 227

email.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web.:https://kk.gov.hu/esztergom

A tankerület/iskola adószáma:

15839156-2-11

 

Krókusz Project

Magyar Falu Program

Határtalanul

Iskolánk sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alap Határtalanul programja keretében egy 5 napos Erdélyi kirándulásra. Minden 7. osztályos tanulónak lehetősége nyílik egy tartalmas programon részt venni, 2023. május. 8-től 13-ig. Együtt utazunk Piliscsév és Leányvár iskoláinak tanulóival, 35 diák és 5 pedagógus.

Programunk:

1. nap: Kalotaszentkirály népművészete, kalotaszegi mulatság.

2. nap: Kürtőskalács sütés, lovaskocsizás, kalandok a Varjúvárnál a Turul Hagyományőrzőkkel, majd utazás a mezőségi Székre.

3. nap: látogatás a “Hollandnál”, a széki templom, Rúzsa Sándor sírja és örmény templom.

Szamosújváron, a Kallós Múzeum Válaszúton, a Bánffy-kastély Bonchidán.

4. nap: Tordai sóbánya, Tordai-hasadék, Torockó.

5. nap: Kolozsvári városnézés, hazautazás.

Együttműködő partnerünk a Csillagösvény Utazási Iroda, a program címe: Ősöktől örökölt kincsestárak: Kalotaszeg és Mezőség.

Budapesti Fesztivál Zenekar

Piliscsév – Vers és prózamondó verseny:

1.      helyezett:        Pauler Janka

részt vett:              Nyilas Dalma és Németh Dóra

 

 

Karácsonyi kézműves verseny (helyi):

1-2. osztály:

1.      helyezett: Tóth Boglárka

2.      helyezett: Kardos Boglárka

3.      helyezett: Fekete Zsolt

 

3-4. osztály:

1.      helyezett: Szita Lotti

2.      helyezett: Salánki Krisztián és Kara Dominik

3.      helyezett: Somogyi Lilla

5-8. osztály:

1.      helyezett: Kitzing Evelin

2.      helyezett: Mezei Virág

3.       helyezett: Geiszler Dóra

 

Helyi alapműveleti ismeretek matematika verseny (felső tagozat):

1.      helyezett:        Mezei Virág

2.      helyezett:        Kitzing Evelin

3.      helyezett:        Bihari Bertalan és Csuport Ákos

 

Barborka szlovák levelezős verseny:

                        részt vett:         Nebehaj Dóra és Somogyi Lilla Ildikó (3.o. tanulók)

 

Tardos szlovák vers- és prózamondó verseny:

2.      helyezett:        Benyovszky Eszter

 

részt vett: 

o   Hertlik Laura (1.o. tanuló)

o   Kardos Boglárka és Kovács Liliána (2. o. tanulók)

o   Nebehaj Dóra és Somogyi Lilla Ildikó (3.o. tanulók)

 

Mesehősök rajzverseny – Kesztölc - Művelődési Ház:

1.      helyezett: Somogyi Lilla Ildikó

2.      helyezett: Nebehaj Dóra

3.      helyezett: Pauler Janka

 

Helyi vers- és prózamondó verseny:

1-2. osztály:

1.      helyezett: Kara Marcell

2.      helyezett: Kardos Boglárka

3.      helyezett: Kovács Liliána

Különdíjban részesült:   Nyilas Dalma

 

3-4. osztály:

1.      helyezett: Pauler Janka

2.      helyezett: Lászlóczki Dorina

3.      helyezett: Csillag Tamás

Különdíjban részesült:   Salánki Krisztián

 

 

5-8. osztály:

1.      helyezett:    Szlovák Mihály

2.      helyezett:    Geiszler Dóra

3.       helyezett:   Nemesi Kristóf

 

Nyergesújfalu - Alapműveleti matematika megyei verseny:

3. helyezett:         Csuport Ákos

6. helyezett:         Bihari Bertalan

Helyi nyelvtan-helyesírási verseny:

3. osztály:

1.      helyezett: Erdélyi Ákos

2.      helyezett: Kara Dominik

3.      helyezett: Dávid Levente

4.osztály:

1.      helyezett: Gula Regina

2.      helyezett: Benyovszky Eszter

3.      helyezett: Csillag Bene

 

Piliscsév – Szlovák népismeret területi verseny (felső tagozat):

1.      helyezést ért el intézményünk csoportja:

§  Kótai Barnabás

§  Juhász Adrienn

§  Csuport Ákos

 

Piliscsév – Arany János élete és kora – vetélkedő:

5-6. korosztály csoport 1. helyezést ért el:

o   Sőrés Milán

o   Pálóczi Daniella

o   Kitzing Evelin

o   Oláh Nikolett

7-8. korosztály csoport 1. helyezést ért el:

o   Csuport Ákos

o   Bihari Bertalan

o   Kovács Mirjam

o   Tomázi Márk

 

 

Tavaszi túra – Honvédelmi verseny – Sárisáp:

12.helyezett:              Tomázi Márk, Geiszler Dóra, Kovács Mirjam, Kochnyák Ferenc     

Eötvös napi verseny – Dorog:

-          Vers és prózamondó verseny:

2.      helyezett:  Pauler Janka

részt vettek:     Kardos Boglárka, Németh Dóra, Kovács Liliána,
Hertlik Laura, Nyilas Dalma

 

-          Matematika verseny:

részt vettek:     Kara Dominik, Erdélyi Ákos, Gaál Bence, Héjja Henrietta

 

-          Angol nyelvi verseny:

1.      helyezett:  Csuport Ákos

részt vettek:    Dózsa Szidónia, Huszár Patrik

 

-          Történelem verseny:

8.      helyezett iskolánk csapata:           Bihari Bertalan, Csuport Ákos,

Oláh Nikoletta, Kitzing Evelin

 

-          Magyar nyelv és irodalom verseny:

3.      helyezett iskolánk csapata:           Bogovics Ivett Cintia, Bihari Bertalan,

Szlovák Mihály, Sőrés Milán

 

Rajzpályázat – Dorog Eötvös Iskola:

            részt vettek:     Sturcz Barnabás, Sturcz Boglárka, Szita Lotti

 

Megyei Történelemi verseny - Leányvár:

5.helyezett:      Bogovics Ivett Cintia, Juhász Adrienn, Kótai Barnabás

 

Bendegúz levelezős verseny:

-          megyei döntő:            1. helyezett:     Bihari Bertalan 7.o. – biológia

-          országos döntő:         2. helyezett:     Bihari Bertalan 7.o. - biológia